Akce pro předškoláky

Prvňáčci sportovali s Bobem a Bobkem

Zdeněk Havlík, 26. 05. 2013, 09:39

Sport-BB-01Pár lidí z naší třídy 9.B si udělalo čas a přišlo 16. května 2013 k přístavbě naší školy, aby pomohli budoucím prvňáčkům s prvním rozkoukáváním. Byla pro ně připravena další předškolácká akce s názvem Sportování s Bobem a Bobkem.

Já osobně nemám žádného mladšího sourozence, tím pádem to pro mě bylo potěšení a příjemné naplnění dne. Bylo hrozně zajímavé dívat se na ty vyplašené děti, které jsou v cizím prostředí a neví, co a jak. Docela jsem si i vzpomněla na léta, kdy jsem byla ve stejných situacích. Je to pocit, kdy chcete zkusit něco nového, ale zároveň se nechcete odtrhnout od svých rodičů, protože jsou pro vás středem vesmíru.

Některé děti byly vyplašené více, některé méně. Je to všechno o nějaké vnitřní vyzrálosti a samostatnosti. Děti se ale moc snažily, neviděla jsem snad žádné dítě, které by se nesnažilo. Zároveň jsem pozorovala rodiče, kteří byli ostražití, všechno to s dětmi prožívali a vždy svoje dítě pochválili. Byla to i zvláštní zkušenost pro mě, protože každé dítě je naprosto jiné a bylo zajímavé pozorovat, jak reaguje na to, pokud se mu daná věc povede či ne. Byl to důležitý den jak pro rodiče, tak pro děti, protože děti jsou v jiném prostředí a rodiče mohou sledovat jejich první reakce.

Leona Vedmochová, 9.B

Sport-BB-02Sport-BB-03Sport-BB-04Sport-BB-05