Akce pro předškoláky

Školáček - první setkání

Zdeněk Havlík, 02. 11. 2013, 16:20

skolacek 2013-14-01Ve čtvrtek 24. října 2013 přivítala ve svých prostorách přístavba naší školy letos poprvé budoucí školáčky a jejich rodiče. První setkání proběhlo ve třídě 3.B a jeho náplní bylo hraní a sportování se zvířátky. Po slavnostním přivítání paní zástupkyně Librové se děti přesunuly ze školních lavic na koberec, kde si zahrály na koťátka, o kterých jsme si předtím poslechli písničku. Protáhly si svoje záda a pustily se do her s klubíčkem. Pak jsme si všichni společně zahráli na les a schovávali jsme se před medvědem. Posléze jsme společnými silami vytvořili kruh z kamenů, po kterých poskakovaly žabky.

Další hry proběhly ve dvou skupinách, do lasa (kruhu) jsme chytali buvola. Do společného hraní jsme pak zapojili i maminky a tatínky a společně jsme si zacvičili se sloníkem Toníkem a Míšou. Následovala chvíle zaslouženého odpočinku. Všechny děti dostaly sladkou odměnu a společně jsme za odměnu sledovali jeden příběh Maxipsa Fíka. První společné setkání budoucích školáčků uteklo jako voda. Všichni se báječně zapojovali do všech her a maminky i tatínkové sledovali se zájmem své děti celou společnou hodinu.

Už dnes se těšíme na další společné setkání, které se uskuteční 12. listopadu 2013. Tentokrát si děti budou hrát s matematikou. Srdečně zveme všechny, kterým se první Školáček líbil, ale i ty, kteří na prvním setkání nebyli, ale mají zájem se za námi podívat a zahrát si na školu.

Mgr. Ivana Fousková, Mgr. Viera Buchtová