Akce pro předškoláky

Pohádkové odpoledne s budoucími prvňáčky

Zdeněk Havlík, 18. 03. 2017, 19:19

Zapis-nanecisto-2017-02Uběhl další školní rok, z našich prvňáčků se stali ostřílení školáci a my už se zase těšíme na ty nejmladší - budoucí žáčky prvních tříd. Zápis se blíží každým dnem, a aby se k němu šlo dětem i rodičům s radostí a bez obav, připravili jsme si pro ně ve čtvrtek 9. března 2017 malou ochutnávku toho, co je při něm čeká.

Děti měly možnost na mnoha stanovištích plnit úkoly z prostorové orientace, ze znalostí svého těla, z matematických představ, určovaly barvy, tvary a trénovaly správné držení tužky a také si vyzkoušely práci s hravými interaktivními tabulemi. Věnovaly se jim všechny paní učitelky prvního stupně i paní zástupkyně ředitele školy.

Ale kdo jim jistě utkvěl v paměti nejvíc, byly určitě postavičky Ferdy Mravence a jeho kamarádů v nadživotní velikosti v kostýmech žáků 9.B, kteří je školou provázeli a velice hezky tím dotvářeli atmosféru celého odpoledne. Už dnes se na jejich návštěvu z říše pohádek těšíme při opravdovém dubnovém zápisu do 1. třídy. Velká účast potvrdila, že rodičům záleží na úspěchu tohoto pro děti velkého dne, a jistě mi dají za pravdu, že jejich děti jsou skutečně moc šikovné. Věřím, že zápis pro ně bude hezkou vzpomínkou na první školní úspěch.

Na všechny budoucí berušky a Ferdy se už moc těší paní učitelky budoucích prvních tříd

Mgr. Marie Budíková a Mgr. Viera Buchtová

Zapis-nanecisto-2017-03Zapis-nanecisto-2017-04Zapis-nanecisto-2017-05Zapis-nanecisto-2017-06