Instalace MS Office aplikací v rámci programu EES

Úvodní informace

V rámci smlouvy EES mají žáci a zaměstnanci školy možnost získat Microsoft Office aplikace a to po dobu studia či pracovního poměru. Limit instalací je stanoven na pět, je tedy možno instalovat balík aplikací až na pět zařízení v domácnosti. Balík obsahuje programy Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Access, Publisher, Outlook, Skype pro firmy, InfoPath, OneDrive pro firmy.

Postup instalace

Pro přístup k software je třeba získat přístupové údaje (přihlašovací jméno a heslo) na školní portál Office 365. Tyto údaje získali žáci i zaměstnanci ve škole, případně o ně mohou požádat emailem na adrese Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Po obdržení přihlašovacího jména a hesla je třeba v internetovém prohlížeči otevřít adresu https://portal.office.com, zadat uživatelské jméno a heslo a přihlásit se do intranetu. Po přihlášení najdete odkaz na instalaci Office 2016 v pravém rohu hlavní obrazovky. Kliknutím na odkaz dojde ke stažení malého souboru a k instalaci balíku kancelářských aplikací do počítače.

Pamatujte na to, že po skončení studia žáka nebo pracovního poměru zaměstnance vám bude v určené době účet do Office 365 zrušen a budete informováni o nutnosti odinstalace software. Instalace slouží pouze k potřebám žáků a zaměstnanců Základní školy Nové Město na Moravě, Vratislavovo náměstí 124. V případě problémů s přihlášením na portál Office 365 pište na adresu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

K 9. 10. 2016 bylo staženo na počítače, tablety a telefony 142 licencí Office 2016 pro různé platformy Windows, Android i Mac. Účastí v licenčním programu EES jsme ušetřili žákům nemalé výdaje na pořízení moderních kancelářských programů.

Vstup do Office 365