Jednání parlamentu

Žákovský parlament 2016-2017 - 5. schůzka

Zdeněk Havlík, 05. 03. 2017, 19:42

Parlament27. února 2017 proběhla pátá schůzka Žákovského parlamentu v tomto školním roce.

Program:

1. Úvod

2. Zhodnocení školních akcí

3. Soutěž Teifoc

4. Sněhuláci pro Afriku

5. Mapování situace v okolí školy a našem městě

6. Různé

Začali jsme jako obvykle organizačními záležitostmi. Žáci zhodnotili uskutečněné školní akce za uplynulý měsíc – vše bylo hodnoceno pozitivně. Největší radost měli všichni z lyžařského výcviku, který letos proběhl pro sedmé, osmé i deváté třídy a který si všichni pořádně užili.

Paní učitelka Oravcová přišla mezi nás s představením soutěže Teifoc. Jedná se o soutěž ve stavění domečků z opravdových cihel (tedy spíš cihliček) a malty, neboť vše je ve zmenšeném měřítku. Stavebnice škola získala od Kraje Vysočina díky zapojení do projektu ve spolupráci se SOŠ Nové Město na Moravě. Soutěžit za každou třídu 6.-8. ročníku mohou čtyřčlenná družstva. Školní kolo soutěže proběhne ve středu 8. 3. 2017 ve 13.20 hodin v žákovské dílně.

Následovala diskuse o akci Sněhuláci pro Afriku. Akci se nám zatím nepodařilo zrealizovat. Sněhu bylo sice dostatek, ale byl tak zmrzlý, že se z něj nedalo postavit vůbec nic, natož sněhuláky. A po návratu z jarních prázdnin bylo po sněhu. Počkáme, jestli se k nám zima alespoň na chvíli nevrátí, a uvidíme. Kdyby už nenasněžilo, zkusíme si poradit jinak...

Při minulých schůzkách našeho parlamentu jsme řešili různé záležitosti týkající se školy. Občas jsme narazili na problémy i mimo školu – v blízkém okolí školy či v našem městě vůbec. Pokud máte i vy nápad, co by se mohlo zlepšit či co vám tady chybí, dejte nám vědět.

V závěru setkání proběhlo zhodnocení a plánování činností na druhé pololetí školního roku.

Mgr. Hana Knapčoková