Akce školní družiny

Březen ve školní družině

Zdeněk Havlík, 05. 05. 2017, 09:41

SD-brezen-2017-01Další měsíc uplynul jako voda a my jsme měli za úkol vrátit dalšího poníka v pořadí. Tentokrát to byl Big McIntosh, pracovitý silák, který nade vše miluje svoji rodinu. Jeho znaménkem je zelené jablíčko. A co jsme dělali pro jeho záchranu? V tělocvičně naší školy jsme se zúčastnili člunkového běhu, další disciplíny sportovní ligy. 8. březen je Mezinárodním dnem žen, a proto děti vyráběly pro maminku, babičku, tetu, sestru či kamarádku přáníčka.

Jaro jsme přivítali kresbami a vznikaly krásné výtvory např. se sněženkami či tulipány. Děti si také zahrály na ilustrátory a pokusily se ztvárnit obal na svoji knihu. Nezapomněli jsme ani na vymalovánku našeho poníka Big McIntoshe. Pro děti z 1. a 2. oddělení byla i tento měsíc připravena další pohádka - Tři prasátka. Ve 3. oddělení se věnovali pověstem jiných národů. Domácí aktivitou na tento měsíc byla pomoc s jarním úklidem buď doma, okolo domu nebo na zahradě, popřípadě pomoc s pečením koláče.

Velkou událostí byl Den vody. Již koncem února děti kreslily pohádkové obrázky spojené s vodou na výstavu do městské knihovny s názvem Voda v pohádkách. Připojili jsme se k Modrému dni ve škole, děti soutěžily ve vázání uzlů a vytvářely co nejdelší potůčky a také luštily úkoly spojené s vodou. 23. března jsme navštívili městskou knihovnu. Tentokrát pro nás paní knihovnice spolu s paní Hájkovou připravily velikonoční drátkování. Pomocí drátků a korálků vznikali beránci, pejskové, kočičky, kuřátka a kytičky.

Poslední březnový den čekalo 20 dětí z prvních tříd nevšední dobrodružství. Z pátku na sobotu strávily tajemnou noc s Andersenem ve školní družině. Spolu s postavami časopisu Čtyřlístek – Myšpulínem, Fifinkou, Bobíkem a Pinďou řešily různé rébusy a hádanky, zdobily balónky, cvičily i tančily. Nejvíce se těšily na stezku odvahy. Za svitu svíček musely projít noční školou, která působí opravdu tajemně. Na dobrou noc si děti poslechly čtený příběh z knihy O kocouru Mikešovi. Na závěr nás čekalo velké vyhodnocení, nalepení samolepek do ponydeníčků, rozdání odznáčků a vylepení velké samolepky Big McIntoshe na plakát k jeho ostatním kamarádům. Jsme rádi, že se nám podařilo zachránit dalšího z poníků.

Naše březnové aktivity si můžete spolu s námi připomenout ZDE.

Radka Maděrová

SD-brezen-2017-02SD-brezen-2017-03SD-brezen-2017-04SD-brezen-2017-05SD-brezen-2017-06SD-brezen-2017-07SD-brezen-2017-08SD-brezen-2017-09