Akce školní družiny

Den Země se školní družinou

Zdeněk Havlík, 10. 05. 2017, 10:16

SD-Den-Zeme-2017-01Den Země se každoročně slaví 22. dubna. Je to svátek, který upozorňuje na dopady ničení životního prostředí. Od roku 1990 se stal Mezinárodním dnem Země a slaví ho miliarda lidí z více jak sto devadesáti států. Cílem je hledat obnovitelné zdroje energie a zvýšit recyklaci odpadů. V den, kdy se vrátila zima, se všechna oddělení školní družiny sešla, aby si připomněla svátek naší Země. Ve středu 19. dubna 2017 se pět desítek dětí rozdělených do pěti týmů soustředilo na úkoly.

A jaké to byly úkoly? Všechny se týkaly právě jara a naší Země. Děti hledaly, luštily, vybarvovaly, porovnávaly a doplňovaly. Čekalo je šest úkolů, s těmi se seznámily a rozhodly, který kdo splní. Většina prvňáčků doplňovala číselnou řadu - vznikl symbol Dne Země. Určit k příslušnému stromu list a plod nedělalo nikomu problém. Horší to již bylo s vyluštěním tajenky. Ne všechny obrázky byly správně zapsány. V testu, který prověřil znalosti o recyklaci odpadů, se také někomu chybička vloudila - mastný papír přece do kontejneru na papír nepatří. Nejtěžší byla osmisměrka, se kterou si nakonec děti také poradily.

V celé soutěži byly důležité nejenom správné odpovědi, ale také spolupráce v týmu a to, jak si děti rozdělily úkoly a jak starší žáci pomáhali mladším. A jak to soutěžení dětí dopadlo? Za splnění úkolů byly přiděleny body, ty byly sečteny a s padesáti body zvítězil tým číslo dvě ve složení Pavel, Gábinka, Jirka, Lucka, Jiřík, Lukáš, Petra, Lukas a Patricie. Na závěr se všichni těšili z drobné odměny.

Marie Roušová

SD-Den-Zeme-2017-02SD-Den-Zeme-2017-03SD-Den-Zeme-2017-04SD-Den-Zeme-2017-05