Akce školní družiny

Květen ve školní družině

Zdeněk Havlík, 01. 07. 2017, 06:58

SD-kveten-2017-01Měsícem květnem nás provázel další z poníků Rainbow Dash. Je nebojácná, sebevědomá a představuje element věrnosti. Má schopnost letět rychleji než vzduch, a když letí, vytváří na nebi duhu. Jejím znaménkem je duhový blesk s bílým mrakem. A co všechno jsme udělali pro její záchranu?

Nejprve jsme vykreslili obrázek s duhou a Rainbow Dash. Spojovali jsme číselnou řadu, abychom zjistili, na jaký hudební nástroj hraje. Vyráběli jsme záložky do knihy Little pony, ale také čápy, ptáčky a kočičky. Účastnili jsme se 9. kola sportovní ligy. Tentokrát jsme se všichni sešli na atletickém stadionu a děti běhaly 60 m.

1. a 2. oddělení naposledy putovalo za pohádkou – O kohoutkovi a slepičce. Kromě kresby z pohádky se děti učily kreslit kuřátka a také kohouta, počítaly se slepičkou, spojovaly číselné řady a proplétaly se bludištěm.

Třetí oddělení navštívilo novoměstské arboretum a učili se poznávat byliny, keře a stromy. Také se šli podívat na rodný dům Haničky Brady na náměstí. Tento měsíc měla výročí narození. Připomněli si i její osud za 2. světové války v koncentračním táboře. Děti upletly věnečky z pampelišek a položily je na její hrob. Dalším úkolem bylo kreslení znaku našeho města a dětem se velmi vydařil. Děti se také pokoušely kreslit ruku přátelství. Ruka dětí byla symbol přátelství a do obrysů měly zaznamenat své přátele a kamarády.

14. května měly svátek maminky. Za to, co pro nás dělají, by si zasloužily snést „modré z nebe". A to byla domácí aktivita pro děti. Vymyslet pro maminku na její svátek něco mimořádného a udělat jí radost. A většině dětí se to opravdu povedlo. Pro maminky děti připravovaly dárky a přání i v družině. Ve třetím oddělení pletly srdíčka ze sítiny.

24. května jsme se účastnili orientačního běhu, který se uskutečnil v areálu novoměstského gymnázia. Děti si vyzkoušely číst z mapy, orientovat se v terénu, spolupracovat v týmu a také se umět rozhodnout. Dětem se podařilo najít všechny kontroly a v pořádku doběhnout do cíle.

Také nás čekaly dvě akce k otvírání studánek. První proběhla 18. května. Všichni jsme se sešli na školním dvoře a malovali jsme křídami. Téma otvírání studánek jsme propojili s naším duhovým poníkem Rainbow Dash. Vznikaly opravdu krásná díla a bylo obtížné vybrat nejlepší kreslíře. Druhá akce se uskutečnila v pátek 26. května. Čekala nás turistická vycházka do lokality Hrnečnice – mokřadu s tůněmi pod koupalištěm. Děti cestou sledovaly přírodu kolem sebe, protože na začátku výpravy byla vyhlášena soutěž o nejlepšího pozorovatele. U tůněk jsme si přečetli zajímavosti o mokřadech na naučných tabulích, pozorovali žabky a zasoutěžili si v hodu šiškou na cíl.

Na závěr jsme Rainbow Dash vykreslili a čekalo nás velké vyhodnocení. Děti si nalepily samolepku do svých pony deníčků, rozdali jsme odznáčky a Rainbow Dash jsme vrátili ke svým pony kamarádům.

Naše květnové aktivity si můžete připomenout ZDE.

Radka Maděrová

SD-kveten-2017-02SD-kveten-2017-03SD-kveten-2017-04SD-kveten-2017-05SD-kveten-2017-06SD-kveten-2017-07SD-kveten-2017-08SD-kveten-2017-09