Akce školní družiny

Červen ve školní družině

Zdeněk Havlík, 04. 07. 2017, 09:25

SD-cerven-2017-01Závěrečný měsíc školního roku pro nás znamenal vrátit zpět mezi své kamarády posledního z poníků. Je to veselá, bezstarostná, inteligentní a velmi živelná Pinkie Pie. Miluje oslavy a ráda je pořádá. Ve svém znaménku má tři balónky a reprezentuje element radosti. Pinkie Pie ráda peče a pracuje jako pekařka. Proto poslední domácí aktivitou pro děti bylo pomáhat při pečení buchty, moučníku, dortu nebo při přípravě jednohubek či něčeho dobrého.

Ve čtvrtek 1. června jsme oslavili Den dětí. Pro družinové děti bylo připraveno na atletickém stadionu zábavné sportovní odpoledne. Při plnění disciplín ukázaly svoji bojovnost, sílu, zručnost, ale i trpělivost. A protože má Pinkie Pie ve svém znaménku balónky, kromě sladkosti dostaly všechny děti za odměnu i balónek.

Také jsme navštívili poníky a zvířátka, které vlastní rodina Šaclova. Za krásného a slunného odpoledne jsme se vydali na turistickou výpravu do městské části zvané Betlém. Po domluvě s panem Šaclem se děti vybavily sušeným pečivem pro kozičky a mrkví pro poníky. Děti byly nadšené. Kromě poníků a koziček jsme viděli i kohouta se slepicemi nebo třeba kačenky s malými káčátky. Moc rodině Šaclových děkujeme.

V pondělí 5. června si děti změřily svoji zdatnost v poslední disciplíně sportovní ligy v tomto školního roce - ve skoku dalekém z místa. Hned týden na to se konalo velké vyhlášení výsledků. Všichni byli zvědaví, kdo si letos odnese poháry vítězů. Jsme rádi, že jsme se této školní akce účastnili. Podporuje pohybovou aktivitu dětí, které díky mobilům, počítačům a televizi stále ubývá.

Dopravní kroužek pod vedením paní učitelky Součkové pro nás připravil v úterý 13. června Koloběžkiádu – jízdu zručnosti na koloběžkách a pro starší děti na kole. Děti si s překážkami zdatně poradily a nejenom vítězové si odnesli drobnou odměnu.

V pátek 16. června jsme se účastnili doprovodného programu slavnosti Nova Civitas na Vratislavově náměstí, kde připravila SOŠ Nové Město na Moravě prezentaci svých oborů. Děti si vyzkoušely zatloukat hřebíky, vrtat vrtačkou do dřeva a stavět stavbu z cihliček. Některé si vyzkoušely, jaké to je sedět v traktoru anebo chodit na chůdách.

Děti se věnovaly i tvořivým činnostem. Vyráběly motýly a sovy, malovaly soví strom a pestrobarevné motýly. Kreslily svůj vysněný den, svoji představu prázdnin a svého nejoblíbenějšího poníka. Nezapomněly ani vymalovat Pinkie Pie, provázely ji bludištěm, spojovaly číselnou řadu a také písmenkovou. Počítaly s Pinkie Pie bonbóny a hledaly rozdíly. Děti z 3. oddělení vyráběly dárky z vlny. Až pojedou na prázdniny či na tábor, budou mít pro přátele dárek na památku. Vznikla zajímavá vernisáž výrobků.

Se závěrem školního roku se děti zapojovaly do úklidu hraček a stavebnic, ořezávaly pastelky a tužky. Na závěr jsme rozdali poslední odznáčky, mohli vrátit mezi své kamarády posledního z poníků a vylepili Pinkie Pie na plakát. Čekalo nás velké vyhodnocení celého roku a pak už hurá na prázdniny. Tak v příštím školním roce na shledanou...

Naši červnovou činnost si můžete připomenout ZDE.

Radka Maděrová

SD-cerven-2017-02SD-cerven-2017-03SD-cerven-2017-04SD-cerven-2017-05SD-cerven-2017-06SD-cerven-2017-07SD-cerven-2017-08SD-cerven-2017-09