Dovednostní soutěže

Úspěšní stavitelé ze základní školy

Zdeněk Havlík, 08. 05. 2017, 10:51

Stavitele-SOS-2017-0121. dubna 2017 proběhla na SOŠ na Bělisku soutěž se stavebnicí TEIFOC. Soutěže se zúčastnilo pět týmů ze základních škol našeho okresu. Žáci museli za domácí úkol postavit libovolnou stavbu a tu dopravit k hodnocení. Náš tým si do soutěže vybral Vysočina Arenu. Stavba nám zabrala spoustu tvořivých odpoledních hodin, ale výsledek se líbil, a tak to stálo za to.

Ve vlastní soutěži pak stavěla všechna družstva stejný objekt - větrný mlýn. Stavební práce na větrném mlýně se nám podařily, lopatky na solární pohon jsme rozchodili a práce šla celému týmu pěkně od ruky. Když došlo na vyhlášení výsledků, získal náš stavitelský tým nejlepší ohodnocení a toto kolo soutěže vyhrál.

Přivezli jsme si jako odměnu další stavebnici a můžeme tedy trénovat na krajské kolo, které se uskuteční na podzim v Jihlavě. Celému týmu třídy 7.C ve složení Václav Poul, Jolana Horváthová, Šimon Dufek a Karolína Palová děkuji za snahu a gratuluji ke krásnému výsledku...

Mgr. Erika Oravcová

Stavitele-SOS-2017-02Stavitele-SOS-2017-03Stavitele-SOS-2017-04Stavitele-SOS-2017-05