Znalostní soutěže

Matematická olympiáda

Zdeněk Havlík, 05. 05. 2017, 10:09

M-olympiada-2017-014. dubna 2017 se ve Žďáru nad Sázavou konalo okresní kolo matematické olympiády kategorie Z6, Z7 a Z8. Konkurence ve všech kategoriích byla velká, přesto se žáci naší školy stali úspěšnými řešiteli. Nejlépe se umístila Světlana Dittrichová ze 7.C, která pod vedením Mgr. Jaroslavy Gregorové obsadila v kategorii Z7 5.-6. místo s 14 body z celkového počtu 49 soutěžících.

V kategorii Z8, které se zúčastnilo 61 soutěžících, je úspěšným řešitelem Barbora Malinová z 8.B. Dalšími úspěšnými řešiteli jsou žákyně Lenka Klementová, Helena Šenkeříková a Marie Klementová z 6.C v kategorii Z6. Úspěšně se prosadily v silné konkurenci 72 soutěžících. Žáky v kategorii Z6 a Z8 připravila do soutěže Mgr. Eva Ficová. Žákyně naší školy dokázaly, že není důvod bát se matematiky a že mohou bez obav změřit svoje síly se svými vrstevníky a uspět.

Všem soutěžícím blahopřejeme...

Mgr. Eva Ficová