Ekologické akce

Evropský den bez aut

Zdeněk Havlík, 01. 10. 2013, 13:00

Den bez autTento den patří k významným dnům Evropy v ochraně životního prostředí. Vyhlásila ho Evropská komise v roce 2000 a od té doby se každoročně slaví 22. září.

Hlavním záměrem je upozornit na obrovský nárůst automobilové dopravy ve městech a na různé způsoby jeho řešení, jako je například budování cyklostezek, podpora veřejné dopravy apod. I naše škola se již tradičně podílí na podpoře udržitelného rozvoje dopravy, proto se zapojili žáci i učitelé.

18. září 2013 se členové školního Ekotýmu vydali do ulic našeho města s vlastnoručně vyrobenými plakáty, kartičkami a lístečky. Kolemjdoucí občany jsme informovali o tomto dnu a předali jim kartičku. Jelikož ale zrovna nebylo moc příznivé počasí, ne všichni lidé byli milí a chápaví. Ale i tak jsme vše zvládli a těšíme se na další podobnou akci.

Marie Novotná, 9.C