Ekologické akce

Úklid v Koruně

Zdeněk Havlík, 08. 10. 2013, 09:18

Koruna 20132. října 2013 se část žáků z 8.A a 8.B, kteří navštěvují předmět ekologicko přírodopisná praktika, vydala pomáhat přírodě - konkrétně sběrem odpadků v novoměstském parku Koruna.

Zezačátku se nám zdálo, že jsme tam šli zbytečně a že žádné odpadky nenajdeme. Pak ale paní učitelka Janíčková pronesla: „Vyhlašuji soutěž o největší úlovek a zatím vedu, poněvadž mám trenky." V té chvíli jsme si říkali, že vyhrála stoprocentně ona. Potom to ale začalo, a tak se mezi další nálezy zařadily koberce, karimatka, kyblík, míč, svetr a další.

Pět plných pytlů odpadků jsme nakonec odnesli na školní dvůr a nasypali je do kontejneru, kde měly být už od začátku. Úklid nám netrval ani moc dlouho. Po půlhodině se Koruna zase chlubila pouze tím pěkným - přírodou...

Anna Bílková, 8.A