Ekologické akce

Voda a děti, hygiena a přežití

Zdeněk Havlík, 08. 04. 2014, 15:07

Mydlo-2014-01V rámci projektu Voda všemi smysly se žáci navštěvující předmět ekologicko přírodopisná praktika a také děti ze 4. a 5. tříd zapojili do akce, kterou pod názvem Voda a děti, hygiena a přežití pořádala organizace UNICEF – Dětský fond OSN.

Dozvěděli se o koloběhu vody v přírodě a nedostatku nezávadné vody ve světě i jeho důsledcích. Vyrobili si mýdla jako symbol hygieny, protože voda a mýdlo může rozhodovat o životě a smrti. Průjmová onemocnění vznikající nedostatkem hygieny v zemích třetího světa si vezmou za rok více dětských životů než malárie a HIV/AIDS dohromady. 88 procent životů může být zachráněno důslednějším mytím rukou mýdlem.

Částkou 3 000,- Kč, získanou ze sběrových aktivit, jsme podpořili organizaci UNICEF, která mimo jiné za tyto peníze nakoupí prostředky na čištění vody nebo hygienické soupravy obsahující také mýdlo.

Mgr. Pavlína Poláčková

Mydlo-2014-02Mydlo-2014-03Mydlo-2014-04Mydlo-2014-05