Ekologické akce

7. listopad - Světový den Ekoškol

Zdeněk Havlík, 17. 11. 2014, 12:37

20-let-Ekoskol-01Již 20 let se ve světě můžeme setkat se zelenými vlajkami na školách, které se zapojily do programu Ekoškola. Myšlenka potřeby environmentálního vzdělávání a zapojení dětí a mladých lidí do ochrany životního prostředí na celé Zemi byla vyslovena v roce 1992 na konferenci OSN v brazilském Rio de Janeiru. Dnes je v mezinárodním programu Ekoškola zapojeno přes 18 milionů dětí v 55 zemích světa.

Naše škola se pyšní titulem Ekoškola již čtvrtý rok. I my jsme se zapojili do oslav Světového dne Ekoškol, a protože ta správná oslava bývá korunována dortem, pustili se členové Ekotýmu do jeho výroby.

Dort se povedl a byl pastvou nejen pro oči, ale i výborně chutnal. Škoda, že se můžeme podělit pouze o jeho vzhled...

Mgr. Martina Janíčková

20-let-Ekoskol-0220-let-Ekoskol-0320-let-Ekoskol-0420-let-Ekoskol-05