Ekologické akce

Větrníkový den

Zdeněk Havlík, 01. 12. 2014, 19:12

Vetrniky-2014-01V rámci oslav dvacetiletého výročí Ekoškol ve světě a desetiletého výročí existence tohoto projektu v České republice se jednou z aktivit žáků naší školy stala také podpora takzvaného Větrníkového dne. Všechna tři oddělení školní družiny a žáci celého prvního stupně naší školy vyráběli pestrobarevné větrníčky, které jsou jeho symbolem.

Proč? Odpověď je jednoduchá... Jednalo se o osvětovou činnost zaměřenou na neinfekční, ale bohužel nevyléčitelné onemocnění – cystickou fibrózu. Zájemci si na informačních panelech mohli přečíst téměř vše o této závažné nemoci.

Z větrníkové kytice si poté od členů našeho Ekotýmu vybrali větrníček a spolu s ním obdrželi také informační leták. Nechyběla ani prezentace ekologických aktivit naší Ekoškoly.

Mgr. Pavlína Poláčková, Jaroslava Košíková

Vetrniky-2014-02Vetrniky-2014-03Vetrniky-2014-04Vetrniky-2014-05