Ekologické akce

Na Hrnečnici s Českou televizí

Zdeněk Havlík, 06. 03. 2016, 12:23

Hrnecnice-CT-2016-01V květnu to bude rok od slavnostního otevření učebny v přírodě v lokalitě Hrnečnice, na které jsme se spolu se Sdružením Krajina a CHKO Žďárské vrchy podíleli. Přírodní biotop poskytuje ideální podmínky pro mokřadní rostliny a živočichy a zároveň slouží jako naučná stezka. A protože se záměr vybudovat učebnu v přírodě vydařil, byli jsme osloveni Českou televizí, zda mohou natočit reportáž.

Žáci ekologicko přírodopisných praktik ve čtvrtek 25. února 2016 provedli pravidelný monitoring a ukázku měření teploty vody a jejího pH, zjišťovali nasycenost vody kyslíkem, měřili její průhlednost a výšku hladiny. Vzhledem k nízkým teplotám a ledové krustě na hladině se nepodařilo odlovit žádného vodního živočicha.

Výprava k tůním je vždy pro žáky nejen vděčným zpestřením výuky, ale i praktickým získáváním nových poznatků a ověřováním svých znalostí v praxi.

Mgr. Martina Janíčková

Hrnecnice-CT-2016-02Hrnecnice-CT-2016-03Hrnecnice-CT-2016-04Hrnecnice-CT-2016-05