Ekologické akce

Čistá Vysočina 2016

Zdeněk Havlík, 18. 04. 2016, 19:40

Cista-Vysocina-2016-01I v letošním roce vyhlásil Kraj Vysočina akci s názvem Čistá Vysočina. Jejím cílem je čistá příroda okolo silnic. Může se zapojit v podstatě kdokoliv - školy, jednotlivci nebo obce či neziskové organizace. I my jsme přiložili ruce k dílu a 11. dubna 2016 jsme dojeli autobusem do vesnice Vlachovice, odkud jsme už pokračovali pěšky a cestou sbírali nepořádek okolo silnice.

Trasa, kterou jsme měli vyčistit, končila přesně u cedule Nové Město na Moravě. Radost nám udělalo, že odpadků bylo o hodně méně než minulý rok, takže loňský počet 11 pytlů se snížil na 8, tedy 4 pytle s plasty a 4 se směsným odpadem.

Akce se nám jako každý rok moc líbila, protože jsme mohli zase trochu přispět k čistému prostředí, a určitě se těšíme, až se Čisté Vysočiny zúčastníme znovu.

Kristýna Benešová, 9.C

Ani o veselé příhody nebyla při úklidu nouze. Našla se spousta úlomků nárazníků i nějaké to zrcátko, a tak se děti začaly sázet, zda ve finále nesestaví celé auto. Moc nechybělo. Následoval úlovek poklice na kolo, sjetá pneumatika, jeden stěrač, a dokonce dva výfuky :o)). A nakonec jsme se zasmáli i tomu, když jsme potkali postarší pár, který u nás přibrzdil (což málem způsobilo silniční kolaps, neboť auta jedoucí za nimi tento manévr nečekala), a děti dostaly vynadáno, že nechodí způsobně po chodníku. Jo jo, každý dobrý skutek bývá po zásluze potrestán...

Mgr. Martina Janíčková

Cista-Vysocina-2016-02Cista-Vysocina-2016-03Cista-Vysocina-2016-04Cista-Vysocina-2016-05