Ekologické akce

Pořád se něco děje

Zdeněk Havlík, 17. 05. 2016, 19:32

Hrnecnice-05-2016-015. května 2016 byla ekologicko přírodopisná praktika ve znamení práce v terénu. V ranních hodinách se vydali žáci devátých tříd k tůním, kde provedli veškerá měření... Nově si zkusili i práci s oximetrem, Secchiho deskou nebo třeba s konduktometrem. Těmito přístroji zjišťovali množství rozpuštěného kyslíku ve vodním prostředí, průhlednost vody v tůních nebo její vodivost.

Z vodních živočichů jsme objevili pouze několik larev jepice, pulce skokana hnědého a na vodní hladině bruslařky. Velké tůně byly po dešti dost zakalené a v malých tůních zas pro změnu byl vody nedostatek a hladina byla prorostlá vodními trávami.

Odpolední vyučování žáků osmých tříd se odehrávalo opět v přírodě. Úkolem byla obnova hmyzích hotelů, které jsou umístěny na školní zahradě. Nejprve se žáci vydali do lesa nasbírat potřebný materiál - především smrkové šišky a následně jsme na školní zahradě plně vybavili dva hotýlky, kterým teď už nic nebrání, aby přivítaly své první hmyzí návštěvníky...

Mgr. Martina Janíčková

Hrnecnice-05-2016-02Hrnecnice-05-2016-03Hrnecnice-05-2016-04Hrnecnice-05-2016-05