Ekologické akce

S vitamíny ke zdraví

Pavlína Poláčková, 31. 10. 2012, 00:00

V pondělí 29. října 2012 se konala pro zájemce z řad žáků 1. stupně v prostorách školní jídelny zajímavá akce. O co vlastně šlo? Pod záštitou Kraje Vysočina i díky projektu Zdravá škola, do kterého jsme již řadu let zapojeni, jsme získali finanční prostředky na aktivitu nesoucí název S vitamíny ke zdraví, a tak se tu vyráběly jako o život vitamínové nápoje. Zájemců bylo tolik, že zásoby rychle ubývaly, v půl čtvrté už nebylo z čeho ovocné šťávy míchat :o))).

Kraj-Vysocina-projekty

Každý ročník měl své stanoviště se svými třídními učitelkami a jejich pomocníky, kterými byli především členové našeho školního Ekotýmu. Ani rodiče či prarodiče doprovázející své ratolesti nepřišli zkrátka – jedno z šesti stanovišť totiž patřilo Všeobecné zdravotní pojišťovně ČR, která se na této akci také podílela, a zde všem zájemcům změřili tlak i tělesný tuk.

Tato akce byla už druhá v pořadí (první se konala na podzim roku 2011) a je součástí dlouhodobého projektu fungujícího na naší škole pod názvem Zdraví je naše bohatství. Jejím cílem bylo přiblížit dětem i rodičům možnosti jejich cesty za zdravím.

vitaminy2012-01

vitaminy2012-02vitaminy2012-03vitaminy2012-04vitaminy2012-05vitaminy2012-06