Akce v oblasti ICT

Letní škola moderních učitelů

Zdeněk Havlík, 04. 09. 2015, 14:19

Letni-skola-2015-01Pátým rokem stejný termín, stejný název, stejné místo, ale jiný program a jiní učitelé. To je Letní škola moderních učitelů, kterou v obci Žítková na hranicích České republiky a Slovenska pořádá společnost Microsoft pro inovativní a moderní učitele.

I letos se v Bílých Karpatech sešlo na padesát učitelů, kteří ve svém vlastním volnu přijeli načerpat nové znalosti, zkušenosti, navázat nové kontakty a spolupráci, ale také se o své vlastní zkušenosti podělit s ostatními. Akci vévodily moderní technologie, o kterých se účastníci dozvěděli to podstatné a dnes již dokáží používat Windows 10, Office Mix, Outlook 2016, Yammer, Office 365, Sway, dokáží programovat robota a mnohé další.

Naše škola prezentovala projekt Skype in the Classroom – bezpečnost na síti, který jsme minulý rok vymýšleli a realizovali se slovenskými partnery – školou v Nižném Klátove. Jednalo se o celoroční projekt na téma bezpečnosti v počítačových a sociálních sítích. Během projektu jsme realizovali řadu online meetingů, setkání a přednášek a nakonec jsme se s našimi „virtuálními" partnery setkali v Bratislavě.

Letní škola však nebyla pouze o IT, ale účastníci během školy plnili i týmové úkoly a mohli tak uplatnit svoje skvělé nápady a předávat je ostatním učitelům. Celým týdnem se nesla pohodová a přátelská atmosféra, zábavné hry, skvělé nápady a myšlenky...

Mgr. Miroslav Sláma

Letni-skola-2015-02Letni-skola-2015-03Letni-skola-2015-04