Akce v oblasti ICT

Hour of Code – programujeme zábavně

Zdeněk Havlík, 12. 02. 2016, 11:03

Hodina-kodu-2016-01Hodina-kodu-2016-02Hodina kódu je celosvětová akce, které se účastní desítky milionů žáků z více než 180 zemí světa. Jedná se o programování zábavnou formu pro všechny věkové kategorie. Celosvětová aktivita byla podpořena významnými lidmi z různých oblastí života (Barack Obama, Mark Zuckerberg...) a firmami jako Apple, Amazon, Microsoft.

Na začátku hodiny žáci získali pod vedením učitele základní dovednosti v objektovém programování, mohli si vybrat z různě obtížných online kurzů a pak si už sami mohli vyzkoušet naprogramovat jednoduchou hru – Flappy, Minecraft, Hvězdné války, Angry Birds a další. Žáci pracovali na klasických stolních počítačích, ale i na tabletech a chytrých telefonech. Programovací prostředí nebylo závislé na platformě, vše fungovalo na různých operačních systémech a podpořilo tak dlohoudobou multiplatformní strategii školy. Na konci žáci svoje programy sdíleli pro ostatní a byl jim vystaven certifikát, který jim jistě jednou připomene programátorské začátky.

Mgr. Miroslav Sláma