Inovativní centrum

Od října roku 2012 se naše škola stala Inovativním centrem Kraje Vysočina. Jedná se o společný projekt naší školy, firmy Microsoft, hardwarových partnerů a podporuje jej Kraj Vysočina. Projekt navazuje na spolupráci školy s komerčními firmami a je pokračováním dlouhodobého angažmá školy v celosvětovém programu s názvem Partners in Learning.

Inovativní centrum je zaměřeno na podporu vzdělávání pedagogické veřejnosti Kraje Vysočina prostřednictvím prezenčních školení, on-line internetových seminářů a aktivit, jako jsou Studentská trenérská centra, Kluby moderních učitelů, realizuje soutěže pro podporu zavádění inovativních technologií, technickou a odbornou podporu poskytovanou koordinátory. Aktivity zajišťují externí a interní lektoři a profesionálové z externích firem. Účastníky školení a bezplatných seminářů jsou především učitelé a správci školních počítačových sítí, školení se však může zúčastnit jakýkoliv zaměstnanec z oblasti školství (ekonom, externí lektor, vedoucí školní jídelny, správní zaměstnanci školy atd.).

Vznik Inovativního centra přinese naší škole nové možnosti realizace v oblasti informačních technologií. Jedná se především o aktuální informace o nových softwarových produktech a jejich využití v praxi a stejně tak o hardwarových novinkách. Předpokládáme vznik inovativní učebny, kde se budou moci prezentovat IT firmy v oblasti hardware – prezentační technologie, technologie tabletů, atd.

Pro účast na školení je třeba se zaregistrovat na portále www.icstic.cz a vybrat si některé z nabízených školení.