Netradiční vyučování

Strašidelné vyučování ve 2.A

Zdeněk Havlík, 04. 11. 2013, 19:12

Strasidla 2013-01Opět po roce usedli 31. října 2013 ve 2.A do lavic strašidla, upíři, čarodějnice a další tajemné bytosti. Ne že bychom byli tak velikými příznivci Halloweenu, i když večerní „koledování" ve strašidelných převlecích by nebylo k zahození, ale v rámci takové té podzimní duchařské nálady je fajn usednout do lavic jako strašidla a duchové. Jen letos nám počasí vůbec nepřálo - celé dopoledne svítilo do třídy sluníčko, tak jsme si toho strašidelna tolik neužili.

I tentokrát se všechny předměty týkaly strašidel, duchů a všeho, co k tomu patří. Takže jsme např. kreslili a počítali myši, podepisovali se krví, vymýšleli o sobě věty oznamovací, hráli hru na strašidla a mrtvoly, poslouchali a četli pohádku O strašidlu Mulisákovi, vyráběli dýně a tak podobně... Na svačinu jsme si dali např. Honzíkovy (pardon Harryho Pottera juniora) prsty, strašidelné muffiny nebo kosti... Maminky dětí jsou úžasné a tímto jim moc děkuji, že se s dětmi podílely na přípravě strašidelných svačin.¨

Děti mezi sebou opět zvolily ty nejstrašidelnější bytosti. Vítězství znovu vybojoval kostlivec, který si odnesl jako cenu strašidelnou masku. Pak nastal čas oběda, a tak se duchové a strašidla odebrali ke spánku – ona taková strašidelná škola dá jednomu zabrat!

Mgr. Jaroslava Truksová

Strasidla 2013-02Strasidla 2013-03Strasidla 2013-04Strasidla 2013-05