Netradiční vyučování

Slavnostní pololetní den

Zdeněk Havlík, 09. 02. 2014, 09:38

Pololeti-2014-2A-01Tak je za námi 1. pololetí letošní školního roku. 30. ledna 2014 se rozdávalo pololetní vysvědčení a ve 2.A jsme tento den trávili opět trošku netradičně. První hodinu ve slohu si děti losovaly kamaráda, kterému měly za úkol vyrobit vysvědčení. Každý se tak na chvilku proměnil na pana učitele nebo paní učitelku.

Nehodnotily se jen klasické předměty, jako je český jazyk nebo matematika, ale třeba také pomoc kamarádům, úsměv apod. Někteří přidali i slovní hodnocení. Matematice vládly tento den slovní úlohy, které se týkaly počítání chlebíčků, chuťovek a dalších dobrot. No, některým se už během počítání sbíhaly sliny, však se svačinová přestávka blížila!

Během ní děti vyráběly obložené chlebíčky, jednohubky apod. Po přípravě malého rautu došlo také na bouchání šampaňského. Zde se zapotila zejména paní učitelka - hlavně nikoho netrefit špuntem, nezničit osvětlení a nedej bože přístroj na interaktivní tabuli! Poté jsme si vzájemně přiťukli, popřáli si hodně úspěchů do dalšího pololetí a konečně se pustili do jídla. Pak už paní učitelka nestíhala ani fotit a měli jsme co dělat, abychom vše zvládli. Předávali jsme si svá vysvědčení, vyhodnotili jsme půlroční sbírání diamantů a zhodnotili celý půl rok. Děti dostaly povídání a dopis na prázdniny a úplně na závěr – konečně!!! – vysvědčení...

Mgr. Jaroslava Truksová

Pololeti-2014-2A-02Pololeti-2014-2A-03Pololeti-2014-2A-04Pololeti-2014-2A-05