Netradiční vyučování

Pravá britská snídaně v 9.C

Zdeněk Havlík, 02. 07. 2017, 12:43

Snidane-AjVe středu 21. června 2017 si angličtinářská skupina paní učitelky Svobodové připravila výbornou snídani. Museli jsme se sejít už před sedmou hodinou ráno, abychom to všechno stihli nachystat, sníst i uklidit. Připravovali jsme smažené klobásky, smaženou slaninu, smažené brambory, volská oka, fazolky v rajčatové omáčce, opečený toast s máslem a pomerančovou marmeládou a čaj (ti odvážnější si ho dali správně po anglicku i s mlékem). Jen houby s rajčaty nám chyběly, protože jsme si odhlasovali, že by je jedli snad jen dva odvážní jedinci :o)).

Samozřejmě jsme hned po dovaření zasedli ke stolům a všechno zbaštili. Moc jsme si pochutnali a každý si tam našel něco, co mu chutnalo více, a něco, co méně. Prostě taková klasická rodinná snídaně – jen v trochu větším počtu. A jelikož nejsme lakomí, tak jsme se rozdělili s panem ředitelem i s naším třídním učitelem Miroslavem Slámou, kterému tuhle dobrůtku záviděla celá výpočetní třída osmáků, kterou právě učil. A zbylo i na pana školníka, protože nikdy nevíte, co bude potřeba opravit, tak jsme si řekli, že bychom ho ještě mohli na zbytek června „podplatit", aby až po nás bude opravovat třídu, moc nenadával :o))).

Škoda jen, že na téhle škole už nezažiju tyto naše tradiční „angličtinářské" akce, ale budu na ně ještě dlouho vzpomínat!

Jakub Starý, 9.C