Akce a soutěže

Výchovný koncert

Zdeněk Havlík, 06. 04. 2014, 12:13

Sl-koncert-2014V pátek 28. března 2014 zazněly slavkovickou školou tóny vážné hudby v podání brněnského kvarteta s názvem Bohemia classic quartet. V úvodu programu si děti poslechly úryvek skladby Malá noční hudba. Poté se nám muzikanti představili a ukázali dětem své hudební nástroje. Smyčcový kvartet se skládá ze dvou houslí, violy a violoncella.

Náhle se nám naše tělocvična proměnila v zámek, děti v prince a princezny a za doprovodu smyčců si zatančily menuet. Po tanci jsme se s názornými ukázkami naučili, že tóny mají svou výšku, sílu, délku a barvu.

Dále jsme si poslechli ukázky skladeb Antonia Vivaldiho a Antonína Dvořáka. Děti si také s doprovodem zazpívaly známé lidové písničky a zatančily čardáš. Ke konci programu jsme se ještě seznámili s hudebním nástrojem s názvem ukulele a za jeho doprovodu jsme si na závěr všichni společně zazpívali.

Mgr. Věra Janů