Akce a soutěže

Podvečerní čtení s Milošem Zabloudilem

Zdeněk Havlík, 26. 12. 2014, 10:41

Sl-Cteni-2014-15-02Ve čtvrtek 9. prosince 2014 jsme se moc těšili na naši návštěvu – pana Miloše Zabloudila a studenty Lucii a Ondru, protože jejich první čtení u nás ve Slavkovicích se nám moc líbilo. S čím přijeli tentokrát? Pro nás neznámý autor Friedrich de la Motte Fouqué napsal povídku Mužíček Šibeníček a pan Zabloudil ji trochu upravil pro naše malé posluchače.

Po chvíli předčítání a povídání jsme byli vtaženi do prožívání strastiplného osudu mládence Richarda a jeho trápení se zlým skřítkem Šibeníčkem v láhvi. Malí i větší školáci se stali součástí děje – jeden byl Richardem, další vojákem či krásnou Lukrécií, počítali dukáty a opakovali důležité dialogy, ztvárňovali duchy i nebezpečně hlubokou studnu... Naštěstí nakonec s Richardem všechno dobře dopadlo - svou chytrostí a také s pomocí přátel se Šibeníčka zbavil. Potleskem a dárečky jsme poděkovali za příjemně strávený podvečer a hned se začali těšit na příště...

Ivana Staňková