Akce a soutěže

Komisař Vrťapka hostem podvečerního čtení

Zdeněk Havlík, 14. 02. 2015, 10:06

Sl-Cteni-2014-15-03Napjatě jsme čekali, s jakou knížkou nás seznámí lednový host našeho podvečerního čtení ve Slavkovicích - paní Zdenka Hánová z průmyslové školy ve Žďáru nad Sázavou. Komiksovou knížku Komisař Vrťapka autorů Petra Morkese a Pavly Etrychové jsme neznali a o to napínavější bylo řešit s ním případy plné záhad.

Paní Hánová měla připraveny listy s různými rébusy, přesmyčkami a obrázkovými nápovědami, takže po přečtení začátku příběhu jsme museli z nápověd vydedukovat místo činu, podobu pachatele či další nejasnosti, abychom případ dovedli ke zdárnému zakončení.

Povedlo se nám vyřešit tři příběhy – Ztracenou hlavu bezhlavého rytíře, Příběh z pekla a Záhadu od rybníka. Děti nadšeně luštily, hádaly a koumaly, přidali se i rodiče, protože některé úkoly byly docela zapeklité... Nakonec se naši malí detektivové vyfotili se svým novým plyšovým kamarádem Vrťapkou.

Ivana Staňková