Akce a soutěže

Malí cestovatelé u zápisu

Zdeněk Havlík, 15. 02. 2015, 10:22

Sl-Zapis-2015-01Ve čtvrtek 22. ledna 2015 probíhal zápis dětí do 1. ročníku také v naší škole ve Slavkovicích. Letos přišlo šest dětí společně se svými rodiči. Zápis jsme opět pojali netradiční formou – tentokrát se prostory naší školy proměnily ve světadíly a ze všech dětí se stali malí cestovatelé. Ti se vydali na cestu kolem světa, kde v jednotlivých kontinentech museli prokázat znalosti správného cestovatele.

Hned na začátku cesty dostali mapku světa, společně zazpívali písničku Pět minut v Africe a už se rozletěli do dálek. V Austrálii, v Americe, v Asii, Evropě i v Africe prokazovali znalosti v různých oborech - počítali, poznávali barvy a tvary, určovali zvířata i rostliny, četli písmena, kreslili zvířátko, dělili slova na slabiky, vystřihovali a lepili obrázek, zapínali knoflíky a zavazovali tkaničku. Ve studené Antarktidě se zahřáli cvičením – předvedli kotrmelec a šplhali do výšky. Za splněné úkoly dostávali do svých mapek razítka zvířat, která žijí na daném kontinentě.

Cesta světem byla dlouhá, ale naši cestovatelé se šťastně navrátili domů – pořádně hladoví a žízniví. Všechny úkoly splnili na jedničku. S chutí se vrhli na občerstvení, které pro ně připravili v praktických činnostech školáci – jablečný štrúdl, povidlové taštičky a skořicové sušenky. I rodiče dětí si ke kávě dali pár kousků a i jim moc chutnalo.

Venku se už setmělo, ale děti domů nespěchaly. Nějak se jim v „opravdové" škole zalíbilo. Na památku si odnesly papírového lvíčka a věříme, že i pěkný zážitek.

Mgr. Jana Láchová

Sl-Zapis-2015-02Sl-Zapis-2015-03Sl-Zapis-2015-04Sl-Zapis-2015-05