Akce a soutěže

Podvečerní čtení s Panem Sovou

Zdeněk Havlík, 14. 03. 2015, 10:34

Sl-Cteni-2014-15-04Pološero, rozsvícená lampička, čajová konvička a křeslo. Děti ani nedutají. Otevírají se dveře a vchází pan Sova. V županu a s brýlemi se pohodlně usazuje v křesle pod deku a začíná vyprávět svoje příběhy...

Pan Jaroslav Buček s kolegyněmi Monikou Foussaintovou a Kateřinou Petrlíkovou rozehrávají představení s knížkou Arnolda Lobela Pan Sova plné vtipného povídání a s hudebním doprovodem paní Petry Nedvědové.

Děti se zapojují, učí se horáckou písničku Vejr a prožijí společně s panem Sovou pět příběhů. Ani jsme se nenadáli a povídání i celá knížka jsou u konce. Děti plné dojmů z milých příběhů dostávají pastelky a zachycují svoje pocity na papír – společně i jednotlivě kreslí sovy a další podrobnosti, které jim z představení utkvěly v paměti. Pěkná výstavka nám bude tento povedený podvečer ještě dlouho připomínat.

Ivana Staňková

Sl-Cteni-2014-15-05Sl-Cteni-2014-15-06Sl-Cteni-2014-15-07