Akce a soutěže

Zdravé zuby

Zdeněk Havlík, 26. 04. 2015, 10:15

Sl-Zuby-2015-0110. dubna 2015 naši školu ve Slavkovicích navštívila zubní hygienička, která si pro nás připravila besedu na téma Zdravé zuby. Nejdříve zaujala všechny děti vyprávěním pohádky o zoubku a ukázkou chrupu plyšové kravičky. Na něm dětem ukázala typy zubů – stoličky, třenové zuby, špičáky, řezáky a obrovským kartáčkem předvedla správnou techniku čištění zubů na modelu.

Děti se dověděly, z jakých částí se skládá zub a jaké funkce mají jednotlivé zuby. Už ví, které potraviny zoubkům škodí a jak vzniká zubní kaz. Školitelka pro každého žáka přivezla kartáček a malou zubní pastu, a tak si každý vyzkoušel sám svoje zuby vyčistit pod odborným vedením. Děti se také naučily správně používat ústní vodu. Domů si každé dítě odneslo svůj kartáček, pastu a mnoho potřebných poznatků. Věříme, že správnou ústní hygienou se jim bolesti zubů budou vyhýbat.

Mgr. Jana Láchová

Sl-Zuby-2015-02Sl-Zuby-2015-03Sl-Zuby-2015-04