Akce a soutěže

Podvečerní čtení s Josífkem

Zdeněk Havlík, 26. 04. 2015, 10:43

Sl-Cteni-2014-15-08Počasí už láká trávit volný čas venku, přesto jsme se opět v hojném počtu sešli na společném posezení s knížkou. Přijela za námi do Slavkovic paní Hana Neubauerová ze Žďáru nad Sázavou a představila nám knížku O Josífkovi, kterou stvořily „její děti pro své děti", jak nám na závěr napsala do kroniky - jinak Jakub a Marjánka Neubauerovi.

Josífek byl pěkný vztekloun a z neposlušnosti se dostal do podzemí mezi skřítky. Děti hltavě poslouchaly napínavé povídání, společně se učily vílí zaříkávání či ťukáním kamínků představovaly zvuk krystalů, které skřítci hledají. Svoji představu Mechuřinky, Jahodníčka či Měsíční víly ztvárnily na papíry a pak si je radostně odnášely domů společně s nádhernými kalendáři, které všem přinesla paní Zachová z Knihkupectví Šemrincová ve Žďáru nad Sázavou. Na závěr děti dostaly domácí úkol - na poslední čtení v květnu přinést obrázek, který nám připomene všechna letošní setkání...

Ivana Staňková

Sl-Cteni-2014-15-09Sl-Cteni-2014-15-10