Akce a soutěže

Podvečerní čtení s policejními pohádkami

Zdeněk Havlík, 17. 05. 2015, 19:18

Sl-Cteni-2014-15-11Na poslední čtenářské setkání v tomto školním roce jsme se opět velmi těšili – udělal si na nás čas komisař poručík Jan Mička z kriminální policie ve Žďáře nad Sázavou. Neuvěřitelně brzy navázal s malými posluchači kontakt, jako by se znali dlouho. Nejdřív jim povídal o své práci, půjčil do ruky pistoli i pouta, měli možnost prohlédnout si „drogový kufřík" a zábavnou formou se dozvěděli spoustu informací, které jsou důležité při prevenci trestných činů.

I knížka byla příhodná k tématu – Policejní pohádky Zuzany Pospíšilové. Humorné i zapeklité případy děti bavily, protože náš host je prokládal svými postřehy a dával dětem možnost vyjádřit se hlasově i pohybově, takže chtěly číst další a další příběhy...

Na závěr přišlo vyhodnocení výtvarné soutěže, kde měly děti ztvárnit svoje nejhezčí zážitky z podvečerních čtení v tomto školním roce. A samozřejmě nebylo vůbec jednoduché vybrat jen několik nejlepších, takže s odměnou – knížkou odcházeli všichni. Děkujeme všem hostům, kteří nás letos navštívili a udělali radost malým posluchačům!

Ivana Staňková