Akce a soutěže

Nový školní rok ve Slavkovicích

Zdeněk Havlík, 02. 10. 2015, 10:04

Sl-zari2015-01Bezstarostný čas prázdnin je za námi a my se musíme zakousnout do další práce. Co se dá dělat, tak to prostě je.

1. září přivítaly naše školáky nejen paní učitelky, ale i náš pan ředitel s paní zástupkyní. Mnoho úspěchů nám popřál pan místostarosta Nové Města Stanislav Marek a pan Košík za obec Slavkovice. Slavnostně jsme společně přivítali žáky, kteří nastoupili do 1. ročníku. Letos to jsou čtyři žáci – samí kluci. V celé škole nás je stejně jako vloni – 26 žáků.

Druhý týden školního roku jsme v jednotlivých předmětech opakovali učivo a vydali jsme se na výlet do Nového Města. Čekala nás výuka dopravní výchovy. V kulturním domě jsme se učili dopravní předpisy pro chodce a cyklisty, zopakovali si značky a řešili, jak účastníci silničního provozu projedou křižovatkou. Venku na dopravním hřišti jsme si pak znalosti vyzkoušeli, Odvahu nasednout na kolo našli i naši prvňáci. Měli jsme radost, když nás pan policista Petr Jinek v závěru pochválil za ukázněnost a dodržování předpisů.

V naší škole vykonává pedagogickou praxi studentka Masarykovy univerzity v Brně. Je to naše bývalá žákyně, která se k nám ráda vrací. Protože je i velká cestovatelka, provedla nás formou besedy s prezentací zeměmi, kam se o prázdninách dostala. Cílem její cesty byla Moskva. Dověděli jsme se spoustu zajímavých informací o zemích, lidech a památkách.

V září jsme ještě absolvovali hudební pořad o nástrojích a už se těšíme na plnění nové školní hry s názvem „Cirkus".

Mgr. Jana Láchová

Sl-zari2015-02Sl-zari2015-03Sl-zari2015-04Sl-zari2015-05