Akce a soutěže

Podvečerní čtení s Václavem Šustrem

Zdeněk Havlík, 20. 03. 2016, 09:51

Sl-cteni-2015-16-08Předjarní sluneční paprsky už pomalu lákají včely vylétat z úlů, a tak čtení z knížky Pohádkové včely od Jana Lebedy bylo velmi aktuální. Představil nám ji včelař - tatínek našich školáků – pan Václav Šustr při dalším podvečerním čtení v ZŠ Slavkovice.

Knížka seznamuje malé čtenáře srozumitelnou a zábavnou formou s životem včel a se základy včelaření. Pro zpestření je proložena pohádkami s včelí tematikou a doplněna slovníčkem nejčastěji užívaných včelařských výrazů. Úvodní pohádku vystřídalo zajímavé povídání o neuvěřitelném světě malých stvoření.

Děti si mohly prohlédnout maketu úlu i vnitřní zařízení, dozvěděly se podrobnosti o včelích produktech či o střídání „pracovních funkcí" včeliček během jejich krátkého života. Po závěrečné pohádce děti dostaly listy s včelími křížovkami a rébusy a také pozvání na červnové stáčení medu...

Ivana Staňková

Sl-cteni-2015-16-09Sl-cteni-2015-16-10Sl-cteni-2015-16-11Sl-cteni-2015-16-12