Akce a soutěže

Sférické kino ve Slavkovicích

Zdeněk Havlík, 17. 04. 2016, 18:17

SL-Sfericke-kino-2016Dětem ze slavkovické základní školy se naskytla možnost navštívit netradiční filmové představení. Sférické kino je malé mobilní planetárium, které se dá postavit třeba v tělocvičně školy. Proto jsme nemuseli tentokrát nikam jezdit a stačilo nám jenom přejít do prostor mateřské školky.

Když jsme se pohodlně usadili do jakéhosi stanu - nafouknuté polokoule, sledovali jsme díky projekční technice film na půlkruhové ploše a také po všech stranách kopule. Na plátně jsme se s hrdiny filmu dostali do nitra lidského těla a viděli jsme, jak je naše tělo vyživováno kyslíkem, jak jsou naše oči propojeny s mozkem, jak pracuje srdce a trávicí soustava.

Všichni jsme film sledovali se zatajeným dechem, i špendlík spadlý na zem by bylo slyšet. V závěrečné části proběhla soutěž, ve které děti odpovídaly na otázky a mohly ukázat, jak byly pozorné. Pro děti i paní učitelky to byl opravdu nevšední zážitek. Věříme, že jsme se neviděli naposledy...

Mgr. Jana Láchová