Akce a soutěže

Školní akademie ve Slavkovicích

Zdeněk Havlík, 30. 06. 2016, 19:34

Sl-akademie-2016-01V neděli 29. května 2016 jsme na naši školní akademii pozvali nejen rodiče, ale i babičky, dědy, sourozence, tetičky, strýce a kamarády. Však nám to společné nacvičování dalo fůru práce, tak ať všichni vidí, co dokážeme...

Hosté zaplnili celý sál a nejdříve sledovali pohybové vystoupení dětí z mateřské školky. Po společné písni jsme už nastoupili my. Školní družina pozvala všechny přítomné do opravdového cirkusu Lví srdce. Veselí šašci uváděli neuvěřitelná čísla akrobatů, provazochodkyň, žonglérů, siláků, kouzelníka a krotitelky šelem. Žáci prvního a třetího ročníku přenesli diváky z cirkusového prostředí na daleké moře. Se sehranou partou námořníků dopluli ke všem světadílům i k pustým ostrovům. Mohli poznat tvrdou práci námořníků i to, jak se baví, když jejich loď unáší klidné vlny.

Dále jsme divákům nabídli kousek z historie naší země. Známou pověst Dívčí válka žáci druhého a čtvrtého ročníku trochu pozměnili. Nacvičili ji jako zpěvohru tak, že došlo ke smíření mužů a žen a ti všichni už spolu žili v míru a klidu. Byli jsme moc rádi, když jsme viděli spokojené tváře našich blízkých, protože bylo jasné, že se jim všechna čísla líbila.

Však jsme všichni pod vedením svých učitelek pilně trénovali naše vystoupení, společně malovali kulisy i rekvizity, tvořili kostýmy. Překonali jsme i počáteční nervozitu a „herecké" role jsme zvládli na jedničku.

Mgr. Jana Láchová

Sl-akademie-2016-02Sl-akademie-2016-03Sl-akademie-2016-04Sl-akademie-2016-05