Akce a soutěže

Slavkovický rodák

Zdeněk Havlík, 03. 07. 2016, 10:03

Sl-Rodak-2016-01Každý by měl znát svoji obec, její historii i okolí, uvědomovat si důležitost vlastních kořenů a vazby na domov. Ve čtvrtek 16. června 2016 se uskutečnil již 3. ročník soutěžení ve znalostech o naší obci. Pan Roman Žák a paní Darina Kunstmüllerová z DDM Nové Město na Moravě přijeli dětem soutěživou formou tyto důležité věci připomenout.

Žáci se rozdělili do družstev a nejdříve se pustili do testu znalostí o naší obci v minulosti i současnosti. Kdo měl hotovo, řešil bonusový úkol – hrátky s písmeny. Potom se děti přesunuly do druhé třídy, kde byla výstavka historických předmětů, dostaly list a vybíraly správné odpovědi ze čtyř možností.

Dalším úkolem bylo zapsat do slepé mapky Slavkovic a okolí všechny sousední obce. A na závěr trocha rozptýlení – přiřazování názvů pohádek k obrázkům. Odměnou všem byly diplomy, sladkosti a hlavně dobrá zábava. Děkujeme!

Ivana Staňková

Sl-Rodak-2016-02Sl-Rodak-2016-03Sl-Rodak-2016-04Sl-Rodak-2016-05