Pokračování celoročního projektu RAČTE VSTOUPIT

Zdeněk Havlík, 23. 02. 2016, 08:12

Sl-hra-2015-16-02Ve školní družině ve Slavkovicích pokračuje dalšími tématy celoroční eTwinningový projekt RAČTE VSTOUPIT, na kterém spolupracujeme s několika školami u nás a na Slovensku.

Prosincové téma znělo Zvířecí umělci. Popovídali jsme si o všech druzích zvířat, která lze v cirkusech vidět, a taky jsme dlouze probírali, co je etické - jak zvířátka učit, jak je netrápit, čím je krmit... Protože všechny cirkusy prožívaly předvánoční těšení, dohodli jsme se, že tentokrát vytvoříme společnou vánoční přehlídku pohádek „Jak zvířátka v cirkuse slavila Vánoce" tak, že budeme mít zadáno deset slov a každý se s tím „popere" po svém. Vznikly pohádky kreslené, psané, namluvené...

Všichni projevili neskutečnou fantazii. My z cirkusu Lví srdce jsme přispěli krátkými pohádkami, které děti v duchu předvánoční rodinné pohody tvořily doma s pomocí rodičů. Moc se jim povedly, jedna byla dokonce veršovaná. Nejkrásnější ale bylo, že jsme si se svými kamarády z jiných cirkusů posílali vánoční dárečky. To bylo těšení na balíčky, obálky a spěšné zásilky! My jsme pro ostatní vytvořili kalendář, na který jsme dali fotky upravované v programech, které jsme se díky eTwinningu naučili používat.

V lednu jsme vkročili do Říše akrobacie. Od počátečních zkoušek balancování a rovnováhy jsme přešli k žonglování, artistickým dovednostem a krasojízdě. Dokonce jsme si troufli na artistické zkoušky, kde jsme předváděli svoje schopnosti na trampolíně, s lanem, s míčky, s tyčemi či na lavičce. Soutěžní družstvo pod vedením Veroniky dokonce secvičilo krasojezdecké vystoupení se židličkami! Ale trénovat se dá i venku, takže jsme cvičili, kde se dalo – na pařezech, pohyblivé kládě či koulích sněhu. Nakonec jsme svoje „silácké kousky" nafotili, abychom ukázali, že naše trénování přineslo ovoce.

Fotografie a videa si můžete prohlédnout ZDE.

Ivana Staňková

Sl-hra-2015-16-07Sl-hra-2015-16-08Sl-hra-2015-16-09