Svět poníků - nová celoroční hra v ŠD Slavkovice

Zdeněk Havlík, 07. 10. 2016, 20:24

Sl-SD-Hra-01-01Naše družina v letošním školním roce opět zkouší něco nového - společně s několika školami v ČR a s použitím dodaných materiálů (sešitky, samolepky, drobné odměny) tuto hru vyzkoušíme a na závěr předáme tvůrcům závěrečnou zprávu o realizaci projektu v naší družině, svoje poznatky, vylepšení či nápady pro konečnou oficiální verzi.

Průběh hry spočívá v tom, že se děti během deseti měsíců učí respektovat sebe samotné a zároveň chápat a přijímat druhé takové, jací jsou. Po celý školní rok se budou každodenně setkávat s poníky, kteří představují různé lidské charakterové vlastnosti. Děti budou také plnit úkoly pro záchranu poníků, protože hned na začátku září se nám jich deset ztratilo... Cílem hry je ukázat dětem prostřednictvím poníků správný příklad, jak by se lidé k sobě mohli a měli chovat. Začínáme...

V září jsme se pokoušeli navrátit do Světa poníků AppleJack, tedy naši Jablíčkovou Janču. Protože je dobromyslná, upřímná, pohybově nadaná a zajímá se o životní prostředí, pokoušeli jsme se i my napodobit její vlastnosti a dovednosti. A tak jsme se seznamovali s prvňáčky a snažili se ulehčit jim vstup do nového prostředí a kolektivu, hodně jsme sportovali a trávili čas na hřišti a v lese, sbírali přírodniny, tvořili a z přineseného ovoce a zeleniny mixovali a ochutnávali zdravé nápoje. Na závěr jsme si dokonce upekli jablečný závin.

Plněním úkolů, účastí v různých aktivitách a soutěžích a také chováním k sobě navzájem získávaly děti dva druhy razítek různé hodnoty do svých Ponydeníčků. Tři nejlepší „sběratelé" razítek měli právo nalepit samolepku poníka se svými podpisy na plakát - AppleJack je zachráněna a zpátky ve světě svých kamarádů... Naše úsilí i výsledky práce si můžete prohlédnout ZDE.

Ivana Staňková

Sl-SD-Hra-01-02Sl-SD-Hra-01-03Sl-SD-Hra-01-04Sl-SD-Hra-01-05