Jak je to u nás aneb svátky, zvyky, pranostiky...

Zdeněk Havlík, 16. 12. 2016, 09:40

Sl-SD-Svatky-2016-01Víte, co je Projektománie? Podzimní kampaň eTwinningu pro krátkodobé projekty... A tak jsme neodolali a opět se zapojili. Společně se školní družinou ZŠ Medňanská v Ilavě na Slovensku a školní družinou v Bukovici u Police nad Metují jsme vymysleli projekt o svátcích a zvycích v našich zemích.

Náplň projektu

Seznámení žáků 1. stupně ZŠ různých národností se svátky ve své i partnerské zemi, porovnání zvyků a tradic, případně poznání a vyzkoušení jiných. Seznámení s cizím jazykem, obohacení slovníku o nové výrazy, práce s jazykem v oblasti pranostik a pořekadel souvisejících s jednotlivými svátky.

Cíle

• uvědomit si odlišnosti i podobnosti češtiny a slovenštiny, obohatit si slovník cizích slov
  • seznámit děti se svátky v jiné zemi
  • porovnat slavení stejných svátků, dodržování zvyků a tradic
  • poznat pranostiky a pořekadla, pracovat s nimi v obou jazycích
  • spřátelit děti z různých škol a zemí
  • zdokonalovat se v ICT, zručnosti, ve schopnosti prezentovat svoji práci

Závěr

Závěrem celé spolupráce bude dvojjazyčný sborník zvyků, tradic a pranostik. V prostředí twinspace zveřejňujeme svoje prezentace, výrobky, nápady. Pomalu se začíná plnit... Posuďte sami ZDE.

Ukázky naší práce

Ivana Staňková