Svátky, zvyky, pranostiky

Zdeněk Havlík, 15. 06. 2017, 18:28

Sl-SD-Svatky-2017-06V květnu byl jen jeden svátek – Svátek matek. Měli jsme tedy dost času na vyrábění dárků, vymýšlení přání. Taky jsme si hráli s češtinou – vymýšleli jsme slova, která končí stejně jako Svátek matek, tedy EK. Skončili jsme u padesáti slov, časem nás ještě napadala další a další.

Učili jsme se vařit brambory v alobalu, abychom mohli někdy zastat maminku při přípravě večeře. Zkoušeli jsme vytvořit srdce z našich těl...

Společně s kamarády z obou partnerských škol jsme se dohodli, že vymyslíme básničky na daná slova: maminka, úsměv, pohlazení, srdce. Jednu jsme stvořili společně, další vymyslela Kristýnka a Honzík – najdete je i s ostatními aktivitami na videu, které si můžete prohlédnout ZDE. Básnička od dětí z Ilavy je opravdu povedená!

Ivana Staňková