Informace k zadávání práce pro žáky

Informace k zadávání práce pro žáky

Vážení rodiče, milí žáci,

na základě opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které se týká uzavření základních škol, bych vás rád informoval o postupu naší školy při vzdělávání žáků. V pondělí 16. března 2020 proběhlo avizované jednání pedagogických pracovníků, kde jsme se dohodli, jakou formou budeme žákům předávat studijní materiály a úkoly pro jednotlivé předměty.

Žáci 1.-5. tříd obdrží informace o jejich domácí činnosti prostřednictvím e-mailů, které budou rozesílat třídní učitelé.

Žáci 6.-9. tříd budou se svými učiteli komunikovat prostřednictvím aplikace Teams v prostředí Office 365. Tento systém jsou zvyklí běžně používat a úkoly pro domácí práci v jednotlivých předmětech zde budou postupně nacházet a dle svých možností plnit. Pokud by měl někdo z žáků (nebo i rodičů) zájem připomenout si, jak se v aplikaci Teams pracuje, protože třeba některé postupy pozapomněl, pomůže mu krátké instruktážní video ZDE. Pro práci se systémem Office 365 doporučujeme použít internetový prohlížeč Google Chrome.

V případě jakýchkoliv problémů s přístupem k systému Office 365 nebo s jeho fungováním se žáci mohou obracet prostřednictvím e-mailu na pana učitele Miroslava Slámu – miroslav.slama@zs1.nmnm.cz

Vlastní zadávání učiva a úkolů z hlavních předmětů bude zahájeno ve středu 18. března 2020.

Mgr. Otto Ondráček, ředitel školy