Leden ve školní družině

První měsíc tohoto roku nás provázela chytrá a zodpovědná pony slečna Twilight Sparkle…

Leden ve školní družině

Je nadaná na magii, i proto reprezentuje element magie. Má ráda knihy a pracuje v knihovně. Proto dostaly děti za úkol číst své rodině. Tuto domácí aktivitu všechny děti splnily a dostaly za to naše speciální razítka poníka Sunset Shimmera. S Twilight Sparkle děti hledaly rozdíly, spojovaly podle čísel i malovaly.

Při putování za pohádkou jsme zavítali za Makovou panenkou. Nejprve četly paní vychovatelky příběh Jak Maková panenka uvízla v leknínu a pak na oplátku četly děti. S Makovou panenkou a motýlem Emanuelem se děti proplétaly bludištěm, spojovaly podle čísel, pomocí čtverečků se učily kreslit motýla a makovici.

Děti z třetího oddělení si při putováním za pověstmi připomněly novoměstskou pověst O ztracených zvonech. Zvon si zkusily i namalovat za pomoci voskovek a vodových barev. Také navštívily městskou knihovnu. Paní knihovnice pro ně nachystaly soutěživé odpoledne plné novoměstských pověstí a znalostí o našem městě.

Účastnili jsme se páté disciplíny sportovní ligy, tentokrát pro mnohé děti náročné, neboť měly udělat co nejvíce sedů a lehů za 1 minutu.

Na děti čekal také jeden velký a zodpovědný úkol. Kreslily obrázky na výstavku pro městskou knihovnu pod názvem Roční období. Celý únor se můžete přijít do knihovny podívat, jak se tohoto úkolu zhostily.

K zimě patří neodmyslitelně sněhuláci nebo třeba čepice a rukavice. A tak děti vyráběly. Obkreslovaly, malovaly, stříhaly a lepily. Také si vyzkoušely kouzlit zmizíkem na inkoustový papír a vznikaly jim zajímavé zimní krajinky.

Konečně se děti dočkaly sněhové nadílky, i když bychom si jí přáli mnohem více. Využily jí při stavění sněhuláků a staveb ze sněhu, k házení sněhovými koulemi na cíl, kreslení do sněhu. Vyřádily se při našem oblíbeném „pekáčování“, jízdě na pekáčích a lopatách.

Lednové plnění úkolů pro záchranu Twilight Sparkle děti splnily na jedničku, a proto už je zpět mezi svými kamarády.

Radka Maděrová