Než půjdeme do školy

Vážení rodiče a budoucí prvňáčci,
každým dnem se přibližuje chvíle, kdy přijdete poprvé společně navštívit základní školu. Děti s očekáváním nových zážitků a kamarádů, rodiče možná s mírnou obavou, zda se dětem bude ve škole líbit, na co všechno mají připravit děti pro zápis a posléze i pro vstup do první třídy. A protože víme, že nástup dětí do školy je obdobím plným otázek a očekávání, připravily si paní učitelky budoucích prvních tříd ještě před zápisem akce, které by měly přinést do tohoto období více informací pro rodiče a zároveň podpořit děti v jejich přípravě na zápis.

Současná situace sice úplně neumožňuje uspořádat společné setkání tak, jak bychom si všichni přáli – tedy tváří v tvář, ale přesto se můžeme setkat prostřednictvím online videokonference. Pro rodiče, kteří by si přáli setkat se s budoucí paní učitelkou osobně, máme připravenou individuální schůzku v předem dohodnutém termínu.

Prohlídka školy

Zajímá Vás a Vaše děti, jak to v naší škole vypadá? Využijte prohlídku naší školy prostřednictvím videozáznamu ZDE.

Ukázka výuky prvních tříd

Pokud se chcete podívat, jak se prvňáčci učí český jazyk, anglický jazyk, matematiku a jak je baví čtení, máte možnost ZDE.

Třídní učitelky prvních tříd

V příštím školním roce prvňáčky přivítají do svých tříd paní učitelky Mgr. Viera Buchtová a Mgr. Marcela Žďánská….

Informační schůzka pro rodiče předškoláků on-line

Zveme Vás ke společnému setkání on-line. Sejdeme se prostřednictvím aplikace MS Teams ve dvou termínech podle vašeho výběru –  18. a 23. března 2021 v 16 hodin, abychom Vám v krátkosti řekli ty nejdůležitější informace a mohli Vám zodpovědět vaše dotazy, které se týkají výuky v prvních třídách, školní družiny a celkového chodu školy. Zároveň blíže poznáte paní učitelky budoucích prvních tříd.

Pokud máte zájem se této krátké informační schůzky zúčastnit, zaregistrujte se ve formuláři ZDE. Před konáním schůzky Vám bude zaslán odkaz, přes který se k vybrané schůzce přihlásíte.

Individuální schůzky s rodiči

Pokud máte zájem o individuální schůzku s třídními učitelkami budoucích prvňáčků, můžete se jí zúčastnit na přístavbě školy na ulici Sportovní č. 321 dne 25. března 2021 v době od 12 do 16 hodin. Přesný čas setkání si telefonicky rezervujte na čísle 566 598 500 (v pracovních dnech v době od 7:00 do 14:00 hodin). Schůzka proběhne při dodržení všech hygienických a epidemiologických opatření a setkání s každým rodičem, který si rezervuje termín, bude trvat asi 15 minut.

Zápis do prvních tříd

Pro školní rok 2021-2022 proběhne zápis ve dnech 8.-16. dubna 2021, ve výjimečných případech v náhradním termínu ve dnech 28.-30. dubna 2021. Dle nařízení MŠMT se bude zápis do 1. tříd pro školní rok 2021-2022 konat v uvedeném termínu bez přítomnosti dětí. Důležité informace k zápisu do prvních tříd získáte ZDE.

Informační schůzka pro rodiče před nástupem do školy

Další společné setkání, při kterém bychom rádi předali rodičům podrobnější informace k organizaci školního roku, ve kterém se jejich děti stanou skutečnými školáky, se uskuteční po zápise do prvních tříd. Věříme, že se sejdeme osobně dne 10. června 2021 na přístavbě naší školy na ulici Sportovní č. 321, případně zašleme informace e-mailem.