I. základní škola

Turnaj v kin–ballu

/ redakce

2. února 2023 se uskutečnil první ročník turnaje v netradičním sportu jménem kin-ball. Turnaje se zúčastnily děti 6. a 7. ročníku novoměstských základních škol spolu s nižším stupněm gymnázia…

Kin-ball, známý také jako omnikin, je týmový sport, jehož cílem je odehrát míč tak, aby jej tým na příjmu nechytil a míč se tak dotknul země. Každá třída poskládala smíšená družstva o deseti až patnácti hráčích. Díky vzájemné spolupráci a dobré taktice týmů se našim žákům povedlo ovládnout turnaj 6. ročníků, kdy na 1. místě skončila 6.B, 2. místo obsadila 6.A a 3. místo patřilo 6.C. V kategorii 7. ročníků se dařilo nejlépe třídě 7.B, která skončila na 3. místě, 7.C na 4. místě a 7.A na 6. místě. Turnaj byl po celou dobu velmi napínavý a všichni jsme si ho moc užili.