Abeceda peněz aneb hravě o financích

redakce  Sdílet článek na nebo

To je projekt České spořitelny, do kterého jsme se zapojili na naší základní škole v průběhu měsíců ledna až dubna…

Abeceda peněz aneb hravě o financích

Prvním krokem byla návštěva místní pobočky České spořitelny, kde jsme se dozvěděli spoustu zajímavých věcí, vyzkoušeli si výběr z bankomatu, zúčastnili se krátké videokonference s pracovnicí ostravské pobočky a „osahali“ si svůj první milion.

Následoval druhý, daleko obtížnější krok – na krátký čas se z nás stali podnikatelé se vším všudy. Vypracovali jsme si svůj podnikatelský záměr, zvolili ředitele firmy, účetní, nákupčí, marketingovou a pracovní skupinu, zkrátka vše, co by dobře fungující firma měla mít. Nebylo to vůbec lehké, to nám můžete věřit.

Na rozjezdové dráze nás základním finančním kapitálem podpořila již výše zmiňovaná Česká spořitelna. Budeme se snažit kapitál co nejvíce zhodnotit a věříme, že se nám to s vaší pomocí podaří. Dovolujeme si vás všechny, kteří právě čtete tyto řádky, pozvat na náš jarmark, který proběhne 9. a 15. května 2019 v odpoledních hodinách před budovou České spořitelny na Vratislavově náměstí. Věříme, že si z naší pestré nabídky vyberete.

Doufáme, že naše podniky nebudou ztrátové a případný zisk rozdělíme – jedna část půjde na charitativní účely, druhá pak na náš školní výlet.

Žáci 5.A a 5.B, ZŠ Vratislavovo náměstí