Ajtík 2017

Nové Město na Moravě  Sdílet článek na nebo

Více než sto dětí z deseti okolních malotřídních škol přijalo pozvání na 5. ročník soutěže rámcově zaměřené na oblast informačních technologií, která se pod názvem …

Ajtík 2017

Více než sto dětí z deseti okolních malotřídních škol přijalo pozvání na 5. ročník soutěže rámcově zaměřené na oblast informačních technologií, která se pod názvem Ajtík 2017 uskutečnila 22. března 2017 v prostorách naší školy. Cílem této soutěže – stejně jako v minulých letech – nebylo ani tak pořadí zúčastněných týmů na výsledkové listině, jako spíš možnost vyzkoušet si zábavnou formou možnosti informačních technologií, které může naše specializovaná základní škola svým žákům nabídnout.

Na celkem šesti stanovištích si soutěžní družstva prověřila svůj postřeh, rychlost, šikovnost a zručnost, ale hlavně se děti dobře pobavily, vyzkoušely si něco nového a strávily tak se svými kamarády příjemné dopoledne. Jak bývá na Ajtíkovi dobrým zvykem, malou odměnu za svoji snahu dostali všichni, takže s prázdnou nikdo neodcházel, za což patří dík nejenom našemu spolku rodičů, ale také sponzorům, kteří soutěž podpořili.

Všem účastníkům i organizátorům děkujeme za elán a nadšení pro hru a těšíme se za rok na setkání při Ajtíkovi 2018…

Zdeněk Havlík

Videoreportáž, jak ji pořídili žáci z 9.C, je k dispozici ZDE.