Anglie 2018

Žáci osmých a devátých tříd naší školy měli také v tomto školním roce možnost začátkem října navštívit Anglii…

Anglie 2018

Cesta měla prověřit nejen jejich schopnosti domluvit se v anglických rodinách, kde byli ubytováni, ale ukázat jim i přírodní a kulturní krásy této země. Program jsme zahájili v přístavu Portsmouth, kde jsme obdivovali námořní muzea, HMS Victory – proslulou loď admirála Nelsona, i křižník Warrior. Do programu se vešla i krátká okružní plavba přístavem a návštěva vyhlídkové věže se skleněnou podlahou, tzv. Spinnaker Tower.

Druhý den jsme věnovali anglické historii a navštívili královský hrad Windsor a univerzitní město Oxford. Aby nezůstalo jen u prohlídky pamětihodností, ve středu jsme se podívali do rybářského městečka Hastings, kde jsme mimo jiné ochutnali proslulé fish and chips. Odpoledne jsme si pak vyšlápli z nejvyššího křídového útesu Anglie Beachy Head na útesy Seven Sisters a mohli jsme tak obdivovat anglickou přírodu.

Závěrečný den našeho pobytu byl pak věnován prohlídce Londýna a jízdě na proslulém londýnském ruském kole London Eye. I když je cesta autobusem do Anglie a zpět domů docela náročná, podle ohlasů dětí se dá usuzovat, že si z ní všichni odnesli hodně zážitků i zkušeností, protože jak říká jeden citát neznámého autora: „Jediná cesta, které budete litovat, je ta, kterou nepodniknete.“

Mgr. Dagmar Svobodová